Czy potrafisz wyobrazić sobie siebie, która/y  wie, jak rozmawiać z osobą, która choruje na zaburzenia odżywiania? Jak reagować na trudne sytuacje i motywować do leczenia?

Czy jest tak, że często w Twojej głowie pojawiają się pytania: Czy mogę mu/ jej na to pozwolić? Co zrobić, gdy nie je, gdy przeżywa intensywne emocje? Jak reagować, gdy nie chce wpuścić mnie do swojego pokoju lub odmawia jedzenia? Dlaczego choruje? Jak ją/jego wspierać?

Gdy w rodzinie, najbliższym otoczeniu ktoś choruje na zaburzenia odżywiania, choroba dotyka wszystkich wokół. Całkowicie zmienia styl życia, sposób komunikowania się, spędzania czasu. Zmiany dotykają wszystkich sfer, a same zaburzenia wywołują w każdym członku rodziny różne, trudne emocje.  


To zupełnie normalne, że w tej sytuacji pojawia się wiele wątpliwości, pytań, momentów niewiedzy. Elementem chorowania są także chwile pełne rezygnacji i bezradności.

Jeśli doświadczasz podobnych trudności, naprawdę jesteś we właściwym miejscu.

Czytaj dalej, bo tam wyjaśniamy, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Chcemy pomóc Ci odzyskać spokój i dać poczucie zrozumienia dzięki wyposażeniu Cię w specjalistyczną wiedzę i praktyczne wskazówki, które pomogą Tobie wspierać Twojego bliskiego, a nie chorobę. 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy specjalistami tworzącymi Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania. Wśród naszego zespołu znajdziesz psychoterapeutów, psychodietetyków, dietetyków klinicznych, psychiatrę. Pracujemy z pacjentami niepełnoletnimi, dorosłymi i ich rodzinami łącząc wiele perspektyw i oferując kompleksową pomoc, gdyż wiemy, że tylko taka forma leczenia wspiera w całkowitym wyzdrowieniu.

Od 10 lat pracujemy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania. Uczymy ich rozumieć objawy i radzić sobie z nimi, tak, by budować zdrowe, satysfakcjonujące życie bez myślenia o jedzeniu i wyglądzie oraz edukujemy i wspieramy ich bliskich.Dlaczego to ważne, by osoby wspierające, takie, jak TY, również otrzymywały wsparcie?


Wiedza na temat zaburzeń odżywiania, zrozumienie perspektywy dziecka, partnera/ki świadomość własnych emocji w chorobie oraz umiejętność rozmawiania o problemie i związanych z tym emocjach jest bardzo istotne w procesie leczenia zaburzeń odżywiania młodych osób. Wsparcie rodziny oraz bliskich ma czynnik wspomagający zdrowienie.

Nasze doświadczenie w pracy pokazuje, że włączanie członków rodziny w proces leczenia wzmacnia motywację oraz siłę do zmiany. Zaburzenia odżywiania są chorobą, która wymaga wsparcia na wielu płaszczyznach: psychoterapeutycznej, dietetycznej, często psychiatrycznej oraz na poziomie środowiska rodzinnego poprzez włączanie członków rodziny w proces leczenia.

Nie jest to tylko grupa wsparcia, bo każde spotkanie zakłada wprowadzenie wiedzy (forma wykładu), a jednocześnie zyskujesz to, co najlepsze w grupie - doświadczenia innych i dzielenie się sposobami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami

Uczestnicząc w grupie zyskujesz:

- zrozumienie, że inni rodzice, osoby bliskie mają podobne trudności

- poczucie, że nie jesteś sam/a w problemie

- wiedzę na temat zaburzeń odżywiania

- techniki i wskazówki wspierające Cię w rozmowie z dzieckiem / bliską osobą chorą o jej problemach, by rzeczywiście dawać jej wsparcie, a nie utrudniać proces leczenia

- zrozumienie, jak może przeżywać problem zaburzeń odżywiania Twój bliski, który choruje na zaburzenia odżywiania

- pomysły na to, jak zaopiekować się sobą jako rodzic, partner osoby chorującej i co możesz zrobić dla siebie w tej sytuacji

- sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach innych rodziców/ osób bliskich

- narzędzia ułatwiające rozmowę z dzieckiem/partnerem o emocjach

  Przeczytaj, co współpracy z nami mówią nasi pacjenci i ich bliscy

  Kto poprowadzi grupę wsparcia?

  Czym zachwyci Cię program grupy wsparcia?

  12 cotygodniowych spotkań psychoedukacyjno-wsparciowych

  Spotkania grupy prowadzi psychoterapeutka systemowa. Spotkania odbywają się online 1 raz w tygodniu, w czwartek w godzinach 17:00 - 19:00. Pierwsze spotkanie odbędzie się
  19 października 2023.

  Rzetelna wiedza na temat zaburzeń odżywiania

  Spotkania będą miały wartość psychoedukacyjną (mini wykład 30-40 minut), co tydzień inny ważny temat i przestrzeń na wymianę doświadczeń uczestników grupy.

  Sprawdzone narzędzia

  Techniki i wskazówki, które pomogą Ci radzić sobie z chorobą dziecka, osoby bliskiej, jak i ze swoimi emocjami. A także narzędzia, które będą wspierały proces leczenia Twojego bliskiego.

  Jesteś gotowa/y?

  By dołączyć do grupy wsparcia online, wypełnij formularz zgłoszeniowy.
  Pamiętaj, że przyjmujemy tylko 10 osób, nie zwlekaj z zapisem.

  Im szybciej się zdecydujesz, tym płacisz taniej.

  Dołącz do grupy do końca września, by skorzystać z przedsprzedażowej ceny 1200 zł* 
  za cały cykl spotkań grupowych (12 dwugodzinnych spotkań)

  Po 1.10.2023 koszt udziału w grupie wzrasta do 1440

  *Istnieje możliwość płatności w ratach. Szczegółowe informacje dostępne po zakwalifikowaniu się do grupy.
                                                        

  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 100 zł


  Co się wydarzy po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego?

  KROK 1


  Skontaktujemy się z Tobą, by potwierdzić chęć dołączenia oraz omówić techniczne szczegóły.

  KROK 2


  Podpisujemy umowę, a Ty opłacasz online pierwszą ratę lub całość kwoty.*

  *możliwe wystawienie faktury

  KROK 3


  Na dzień przed pierwszym spotkaniem, tj. 18 października 2023 otrzymujesz link do spotkania na ZOOM.

  KROK 4


  19 października 2023 o 17:00 spotykamy on-line podczas pierwszego spotkania grupy wsparcia.

  Zasługujesz na to, by wyjść z głębokiej studni poczucia bezradności i niewiedzy. 

  Poznaj, na czym polegają zaburzenia odżywiania, uzyskaj wsparcie, narzędzia, które pomogą Ci pożegnać problem.Nie zwlekaj zbyt długo, liczba miejsc jest ograniczona.
  Przyjmiemy maksymalnie 12 osób.

  Nadal zastanawiasz się, czy ta grupa jest dla Ciebie?

  Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  Czym jest grupa wsparcia online w OCZO?

  To grupowa forma wsparcia on-line prowadzona przez psychoterapeutkę systemową. Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki w godzinach 17:00 - 19:00 on-line, na platformie ZOOM. Cały cykl liczy 12 spotkań.
  Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 października 2023.


  Gdzie odbywać się będą spotkania?

  Spotkania grupy wsparcia odbywać się będą on-line za pomoca platformy ZOOM.


  Ile to kosztuje?

  Koszt uczestnictwa w całym cyklu spotkań to 1200 zł. Kwota obejmuje: 
  12 grupowych spotkań. 


  Ile osób będzie w grupie?

  Maksymalna liczba uczestników grupy to 12 osób.


  Czy można płacić w ratach?

  Tak. Można zapłacić za cały cykl spotkań z góry lub podzielić kwotę na raty. Szczegóły płatności omówione zostaną podczas rozmowy telefonicznej, która odbędzie się po wypełnieniu formularza.


  Czy muszę być na wszystkich spotkaniach?

  To bardzo ważne, by uczestniczyć w całym cyklu spotkań. Każde z nich dotyczyć będzie innego ważnego obszaru. Jednak dopuszczalna jest 1 nieobecność.


  Czy mogę być jednocześnie w terapii indywidualnej?

  Jak najbardziej. Połączenie grupy wsparcia i terapii indywidualnej daje bardzo dobre efekty. Jeśli jednak masz wątpliwości dotyczące połączenia tych dwóch form pracy, omów je ze swoim psychoterapeutą.


  Czy mi to coś da, jeśli uczestniczyłam już w przeszłości w jakieś grupie?

  Nie możemy Ci obiecać zmiany na 100%. Wiemy jednak, że każde spotkanie z sobą i z drugim człowiekiem przynosi nowe odkrycia i doświadczenie. Podobnie jest z uczestnictwem w kolejnej formie wsparcia/terapii.. Ty dołączasz do niej będąc już w innym miejscu niż byłaś/eś poprzednio. To daje przestrzeń na nowe odkrycia i poznanie nowych umiejętności oraz weryfikację wiedzy o sobie. 

  Odwiedź nas w social mediach

  .