Spokój i opanowanie w gabinecie jest w Twoim zasięgu.

Nawet jeśli do tej pory myśl o tym, że w Twoim gabinecie pojawi się pacjent chorujący na zaburzenia odżywiania wywoływała niepewność i obawy.

Przygotuj się w oparciu o materiały z kursu on-line do swojej pierwszej wizyty z pacjentem chorującym na zaburzenia odżywiania.

Już 25 września startuje przedsprzedaż kursu on-line dla studentów dietetyki i początkujących dietetyków przygotowana przez Marię Sobieszek, dietetyczkę ze specjalizacją z psychodietetyki, która od ponad 10 lat we współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania wspiera żywieniowo i psychodietetycznie pacjentów chorujących na zaburzenia odżywiania.

Czy też zadajesz sobie te wszystkie pytania?

  • jak rozmawiać z pacjentem, żeby Ci zaufał? Zobaczył w Tobie eksperta, osobę, która będzie potrafiła mu pomóc?
  • jak przeprowadzić te pierwszą konsultację, tak by pacjent czuł się zauważony i zaopiekowany, a jednocześnie zebrać wszystkie niezbędne informacje do zaplanowania drogi leczenia?
  • na jakie kwestie szczególnie należy zwrócić uwagę podczas wywiadu, jeśli pacjent choruję na zaburzenia odżywiania?

  • jakich pułapek w ustalaniu zasad współpracy z pacjentem chorujących na zaburzenia odżywiania unikać?

  • jak w praktyce powinna wyglądać integracja wiedzy z zakresu psychologii i dietetyki w gabinecie?

  • jak podczas pierwszej konsultacji wyciągnąć to co najważniejsze, ale zostawić też przestrzeń na tworzenie relacji?

  • jak komunikować pacjentowi ważne do ustalenia bezpiecznych ram współpracy elementy?

  • jak już podczas pierwszej konsultacji prowadzić rozmowę tak, by pacjent poczuł się zmotywowany do dalszego leczenia?

  • jak rozmawiać z pacjentem o fizycznych i biologicznych skutkach zaburzeń odżywiania, żeby go nie wystraszyć?

  • jakie schematy w gabinecie warto sobie wypracować, które będą oparciem podczas wszystkich kolejnych spotkań z pacjentem?

Ten kurs on-line to przystępna pigułka wiedzy i praktyki o współpracy psychodietetycznej z pacjentami chorującymi na zaburzenia odżywiania. To fantastyczny kurs on-line, który w 4 krokach wprowadzi się w bazowe kompetencje specjalisty pracującego z zaburzeniami odżywiania.

Dajemy Ci te elementy wiedzy, które OD RAZU przekładasz na konkretne działanie!

Co Cię czeka? Dostajesz kilkunastominutowe nagrania i narzędzia takie jak: wywiad psychodietetyczny czy zasady współpracy z pacjentem cierpiącym na zaburzenia odżywiania. Pokażemy Ci jakie wspierające postawy specjalisty pozwolą Ci na nawiązanie trwałej relacji z pacjentem, tak by wasza współpraca nie zakończyła się po pierwszym spotkaniu.

Czytaj dalej by poznać, co dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Zacznijmy od tego, kim jesteśmy 

i dlaczego stworzyliśmy kurs online.

Zaprosiliśmy naszą ekspertkę, Marię Sobieszek, by bazując na swoich ponad 10-letnich doświadczeniach z pacjentami, przygotowała kurs, który:

#1 Da rozjaśnienie, jakie psychodietetyczne kompetencje są SZCZEGÓLNIE potrzebne w pracy z pacjentami chorującymi na zaburzenia odżywiania.

#2 Da możliwość spojrzenia na temat pierwszej konsultacji i komunikacja z pacjentem z lotu ptaku, by wiedzieć jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty.

#3 Pozwoli wyłapać granice kompetencji specjalisty, który jest dietetykiem ze specjalnością z psychodietetyki.

#4 Nie będzie przeładowany teoretycznymi rozważaniami o psychodietetyce, tylko w praktyczny sposób pokaże współpracę psychodietetyczną z pacjentem chorującym na zaburzenia odżywiania.

Czym jeszcze zachwyci Cię ten kurs?

#naukowe podstawy

Kurs stworzyliśmy w oparciu o najnowszą wiedzę, której skuteczność potwierdzają badania naukowe.

#różne perspektywy
Będziesz mieć okazję spojrzenia na wsparcie psychodietetyczne z perspektywy specjalisty, ale również zaprosimy Cię do wejścia w buty pacjenta chorującego na zaburzenia odżywiania.

#gotowe materiały
Otrzymasz gotowe do wykorzystania narzędzia psychodietetyczne. Drukujesz i możesz iść na spotkanie z pacjentem.

#zmiana oparta na procesie
Pokażemy Ci, jakie elementy są ważne na początku współpracy psychodietetycznej, by przeprowadzić pacjenta skutecznie przez zmianę.

#wiedza wybrana przez doświadczonego specjalistę
W kursie, Marysia - twórczyni materiałów, wybrała takie elementy, które są pomocne na początku drogi. Udostępniła narzędzia, z których sama na codzień korzysta.

#dostępność
Każda lekcja zajmie ci maksymalnie pół godziny.Zawsze będziesz mógł do niej wrócić i obejrzeć wtedy, kiedy masz czas i przestrzeń.

Z jakich elementów będzie składać się ten kurs?

NAGRANIA WIDEO

Wszystko dostępne na platformie on-line, do której otrzymasz dostęp po zakupie. W każdym nagraniu specjalistka OCZO najpierw dokładnie i uważnie wprowadzi Cię w temat.

Dostęp do nagrań zyskujesz na 3 lata, więc masz dużo czasu, by wspierać się tym materiałem.

NARZĘDZIE PSYCHODIETETYCZNE

Wiemy, ile czasu zajmuje przygotowywanie materiałów do sesji. Dlatego do kursu otrzymasz od nas gotową formatkę wywiadu psychodietetycznego, zasad współpracy do omówienia na początku, oraz narzędzie do wprowadzania fear food'ów do diety pacjenta.

Czego nauczysz się w lekcjach?

Poznaj autorkę kursu

Mamy dla Ciebie specjalną ofertę na zakup kursu z wyjątkowym bonusem.

Co się wydarzy po zamówieniu kursu?

KROK 1


Na adres e-mail, podany przez Ciebie podczas składania zamówienia, wyślemy Twój unikalny link do logowania.

KROK 2


Po zalogowaniu się do platformy kursowej otrzymasz dostęp do wykupionej wersji kursu. Od razu otrzymasz dostęp do wszystkich treści i materiałów.

Nadal zastanawiasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy ten kurs da mi uprawnienia psychodietetyka?

Obecnie nie ma formalnie stworzonej ścieżki, która pozwala na zdobycie takiego "uprawnienia". Psychodietetyka jest kierunkiem specjalizacji dla dietetyków lub psychologów. Inaczej z pacjentem pracuje dietetyk, który rozwija swoje kompetencji z zakresu psychodietetyki, a inaczej psycholog. Z naszych obserwacji wynika, że to kiedy i na bazie jakiej drogi kształcenia specjalista używa określenia: psychodietetyk jest bardzo płynne. Kurs jest wprowadzeniem, dobrą podstawą do rozwijania kolejnych kompetencji w rozwoju jako specjalista, który pracuje z pacjentami chorującymi na zaburzenia odżywiania. Nie wyczerpuje tematu psychodietetyki - bo to bardzo rozległa dziedzina :)


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs będzie świetną opcją dla dietetyków, którzy zaczynają swoją specjalistyczną drogą. Pozwala na złapania ważnych na początek kompetencji i aspektów do uwzględniania, w związku ze specyfiką pracy z pacjentem chorującym na zaburzenia odżywiania.


Dla kogo ten kurs NIE jest?

Dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z pacjentem, które mają już przygotowany i dostosowany pod pacjentów chorujących na zaburzenia odżywiania wywiad żywieniowo - psychodietetyczny. 


Czy dostanę certyfikat?

Po zrealizowaniu kursu na platformie i zaznaczeniu ukończenia wszystkich lekcji - można wygenerować certyfikat potwierdzający dział w kursie on-line.


Odwiedź nas w social mediach