Poznaj kulisy pracy z pacjentem

Zapisz się 6-miesięczny 

Trening umiejętności pracy z pacjentem


Kurs dla studentów i absolwentów psychologii i dietetyki


Doświadcz spotkania z pacjentem i ucz się pod okiem specjalistów.

W rozmowach ze studentami czy absolwentami dietetyki i psychologii często słyszymy, że brakuje tych praktycznych aspektów pracy z pacjentem. Wiemy jednak, że to właśnie PRAKTYKA jest bardzo ważna w procesie rozwoju zawodowego. 

Od 10 lat szkolimy specjalistów kładąc szczególny nacisk na elementy doświadczenia. 

Przygotowaliśmy projekt - Trening umiejętności pracy z pacjentem (wcześniej pod nazwą STAŻ on-line) dla studentów psychologii i dietetyki oraz specjalistów na początku swojej drogi zawodowej w całej Polsce, by wspierać Cię w rozwoju praktycznych umiejętności w zakresie pracy z pacjentem chorującym na zaburzenia odżywania. 

Dlaczego 6-miesięczny: 

Trening umiejętności pracy z pacjentem?

Elastyczność

W programie treningu znajdują się szkolenia i warsztaty na studium przypadku oraz konsultacje indywidualne. Cenimy sobie Twój czas. W związku z tym wszystkie spotkania, szkolenia i warsztaty obywają się w godzinach popołudniowych w tygodniu. A terminy konsultacji wybierasz zgodnie ze swoimi możliwościami.
 

Praktyka

To najważniejszy element kursu. Podczas tej 6-miesięcznej przygody będziesz uczestniczyć w warsztatach, by ćwiczyć poznane techniki oraz w spotkaniach z pacjentami by zobaczyć, w jaki sposób specjaliści wykorzystują przekazywaną Tobie wiedzę. 


Nauka online

Wszystkie spotkania realizowane w ramach treningu są zaplanowane tak, by mogły odbyć się online, a Ty bez znaczenia, gdzie mieszkasz mógł/mogła zdobyć wiedzę od specjalistów w dziedzinie, której potrzebujesz. 


Zdobywaj wiedzę i narzędzia przydatne w pracy z zaburzeniami odżywiania i otyłością oraz trenuj je w praktyce. 

Co wchodzi w skład projektu?

Program szkoleń i warsztatów on-line

Termin treningu: 1 października 2024 - 31 marca 2025

Październik

Warsztat

3 h - Ja jako specjalista. Zasoby, wartości i obszary do rozwoju.

Spotkanie podczas którego z 3 perspektyw przyjrzymy się postawom i umiejętnościom, z których specjalista korzysta w gabinecie. Uruchomimy zasoby kreatywności, doświadczymy korzyści z bycia tu i teraz, nauczymy się korzystać z obecności wewnętrznego krytyka i zapraszać wewnętrznego przyjaciela.

Szkolenie

3h - Konsultacja z pacjentem

Podczas szkolenia zaczynając od początku, przyjrzymy się co jest ważne “na wejściu”. Poznajemy czym jest aktywne słuchanie i dawanie przestrzeni. Omawiamy krok po kroku formularz diagnostyczny, skupiając się szczególnie na myślach suicydanych. Tworzymy “profil pacjenta chorującego na zaburzenia odżywiania”. Poznajemy zasady tworzenia kontraktu z pacjentem.

Warsztaty

2 h - praca na studium przypadku i trenowanie pierwszej konsultacji z pacjentem

2h - uczymy się jak skomponować wywiad dietetyczny oraz jak przeprowadzić pierwsze spotkanie z pacjentem. Ćwiczymy przeprowadzanie pierwszej konsultacji psychodietetycznej.

Listopad

Szkolenie

3 h - Wartości jako wewnętrzny kompas

Przyglądamy się znaczeniu wartości w życiu osób, których relacja z jedzeniem została zaburzona oraz ich roli w procesie powrotu do zdrowia. Uczymy się tego czym są ważne obszary w ich życiu i dlaczego warto je rozwijać. Sprawdzamy w jaki sposób wartości i idące za nimi cele mogą stać się inspiracją oraz motywować pacjentów do podejmowania działań i kierowania swoim życiem.  

Warsztaty

2 h - praktyka w oparciu o studium przypadku, ćwiczenia w grupach

Grudzień

Szkolenie

3 h - Podstawy Dialogu Motywującego w pracy z osobami, których relacja jedzeniem została zaburzona

Skupiamy się na wydobywaniu i wzmacnianiu motywacji wewnętrznej pacjenta doświadczającego ambiwalencji wobec zmiany. Uczymy się rozpoznawać, w której fazie zmiany jest pacjent i wykorzystywać tę wiedzę jako wskazówkę w wyborze interwencji. Rozmawiamy o założeniach pracy w duchu Dialogu Motywującego. Poznajemy i ćwiczymy kluczowe techniki stosowane w Dialogu Motywującym.

Warsztaty

2 h - praca nad studium przypadku i trenowanie komunikacji w duchu Dialogu Motywującego

Styczeń

Szkolenie

3 h - Objawy somatyczne zaburzeń odżywiania oczami dietetyka i pacjenta

Poznajemy różnice pomiędzy tym jak objawy zaburzeń odżywiania spostrzega specjalista, a jak pacjent. Przyglądamy się temu co wpływa na fakt, że pacjent może wypierać symptomy choroby lub nie uważać ich za zagrażające. Uczymy się sposobów prowadzenia rozmowy dotyczącej fizjologii z pacjentem cierpiącym na zaburzenia odżywiania. Dowiadujemy się na co zwrócić uwagę układając plan żywieniowy dla pacjenta, tak, aby zmniejszyć lęk przed jego zastosowaniem.

Warsztat

2 h - wykorzystanie wiedzy w praktyce na studium przypadku

Luty

1. Szkolenie

3h - Rola emocji i przekonań w leczeniu zaburzeń odżywiania

Przyglądamy się temu, co wpływa na nasze jedzenie. Zbieramy informacje o funkcjach jedzenia oraz o tym jak stres oddziałuje na nasze zachowania związane z odżywianiem. Poznajemy funkcje emocji oraz strategie ich regulacji. Uczymy się technik regulacji emocji. Przyglądamy się jaki wpływ na zachowanie mają przekonania naszych pacjentów oraz jak z nimi pracować, by je zmieniać.

Warsztat

2 h - ćwiczenia praktyczne narzędzi do pracy z przekonaniami i emocjami

2. Szkolenie

3h - Praca z pacjentem bez układania jadłospisu - narzędzia i techniki pracy w procesie kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych

Poznajemy, alternatywne dla jadłospisu, formy pracy z pacjentem. Poznajemy techniki skutecznej edukacji żywieniowej i psychoedukacji. Uczymy się efektywnie wykorzystywać automonitoring w pracy z pacjentem.

Warsztat

2 h - Uczymy się, jak pomagać pacjentowi w zmianie nawyków żywieniowych, poznajemy tajniki jedzenia intuicyjnego. Ćwiczymy wykorzystanie narzędzi wspomagających pacjentów we wprowadzaniu zmian w żywieniu i stylu życia. Praktykujemy uważne jedzenie.

Marzec

Szkolenie

3,5h - Systemowe spojrzenie na zaburzenia odżywiania

Przyglądamy się wpływowi rodziny na jednostkę (choroba jako objaw). Poznajemy granice między systemami i podsystemami - wpływ na ED. Projektujemy, jakie metody w duchu systemowym można zastosować do pracy z osobą chorującą na zaburzenia odżywiania. A także uczymy się rozpoznawać typy zaangażowania w zmianę i proces terapeutyczny.

Warsztat

2,5h - ćwiczenia na studium przypadkuPoznaj opinię uczestników poprzednich edycji Treningu

Razem to ogrom praktyki zrealizowanych w trakcie 6-miesięcy. Chcemy być z Tobą szczerzy - projekt wymaga zaangażowania, terminowości, pracy własnej.

Dlatego do tego doświadczenia zapraszamy zaangażowane osoby. 

Udział w 6-miesięcznym projekcie kosztuje 4200* zł.

UWAGA! Aplikując do 30 czerwca 2024 możesz skorzystać z niższej o 500 zł ceny przedsprzedażowej. Wtedy płatność za cały projekt wynosi 3700 zł.

*istnieje możliwość ustalenia płatności w 2 lub 6 ratach

Dodatkowym elementem jest opłata rejestracyjna: 150 zł w celu rezerwacji miejsca.

PROWADZĄCY

Monika Piotrowska

psychoterapeutka

Renata Kusińska-Sitarz

dietetyczka kliniczna, psychodietetyczka

Agata Kwasińska

psychoterapeutka

Marta Kunicka

psychoterapeutka, psychodietetyczka

Maria Sobieszek

dietetyczka kliniczna, psychodietetyczka

Agnieszka Latus

psychoterapeutka, psychodietetyczka

Agata Bednaruk-Zapłata

psychoterapeutka

Milena Kudlewska

dietetyczka, koordynatorka stażu

Ważne informacje

Termin rozpoczęcia treningu

październik 2024

Termin zakończenia treningu

marzec 2025

Jakie kroki zrobić?

1. Kliknij w button - "Aplikuję na trening"

2. Wypełnij formularz 

3. Koordynator skontaktuje się z Tobą w ciągu 7 dniu, by przekazać informację o przyjęciu

Masz pytania? Napisz do nas!

Odwiedź nas w social mediach