Poznaj kulisy pracy z pacjentem

Zapisz się 6-miesięczny 

Trening umiejętności pracy z pacjentem


Kurs dla studentów i absolwentów psychologii i dietetyki


Doświadcz spotkania z pacjentem i ucz się pod okiem specjalistów.

W rozmowach ze studentami czy absolwentami dietetyki i psychologii często słyszymy, że brakuje tych praktycznych aspektów pracy z pacjentem. Wiemy jednak, że to właśnie PRAKTYKA jest bardzo ważna w procesie rozwoju zawodowego. 

Od 10 lat szkolimy specjalistów kładąc szczególny nacisk na elementy doświadczenia. 

Przygotowaliśmy projekt - Trening umiejętności pracy z pacjentem (wcześniej pod nazwą STAŻ on-line) dla studentów psychologii i dietetyki oraz specjalistów na początku swojej drogi zawodowej w całej Polsce, by wspierać Cię w rozwoju praktycznych umiejętności w zakresie pracy z pacjentem chorującym na zaburzenia odżywania. 

Dlaczego 6-miesięczny: Trening umiejętności pracy z pacjentem?

Elastyczność

W programie treningu znajdują się szkolenia i warsztaty na studium przypadku oraz konsultacje indywidualne. Cenimy sobie Twój czas. W związku z tym wszystkie spotkania, szkolenia i warsztaty obywają się w godzinach popołudniowych w tygodniu. A terminy konsultacji wybierasz zgodnie ze swoimi możliwościami.
 

Praktyka

To najważniejszy element kursu. Podczas tej 6-miesięcznej przygody będziesz uczestniczyć w warsztatach, by ćwiczyć poznane techniki oraz w spotkaniach z pacjentami by zobaczyć, w jaki sposób specjaliści wykorzystują przekazywaną Tobie wiedzę. 


Nauka online

Wszystkie spotkania realizowane w ramach treningu są zaplanowane tak, by mogły odbyć się online, a Ty bez znaczenia, gdzie mieszkasz mógł/mogła zdobyć wiedzę od specjalistów w dziedzinie, której potrzebujesz. 


Zdobywaj wiedzę i narzędzia przydatne w pracy z zaburzeniami odżywiania i otyłością oraz trenuj je w praktyce. 

Program kursu

Termin treningu: 1 września 2022 - 28 lutego 2023

Wrzesień

Warsztat

3 h - Ja jako specjalista. Zasoby, wartości i obszary do rozwoju.

Spotkanie podczas którego z 3 perspektyw przyjrzymy się postawom i umiejętnościom, z których specjalista korzysta w gabinecie. Uruchomimy zasoby kreatywności, doświadczymy korzyści z bycia tu i teraz, nauczymy się korzystać z obecności wewnętrznego krytyka i zapraszać wewnętrznego przyjaciela.

Szkolenie

3h - Konsultacja z pacjentem

Podczas szkolenia zaczynając od początku, przyjrzymy się co jest ważne “na wejściu”. Poznajemy czym jest aktywne słuchanie i dawanie przestrzeni. Omawiamy krok po kroku formularz diagnostyczny, skupiając się szczególnie na myślach suicydanych. Tworzymy “profil pacjenta chorującego na zaburzenia odżywiania”. Poznajemy zasady tworzenia kontraktu z pacjentem.

Warsztaty

2 h - praca na studium przypadku i trenowanie pierwszej konsultacji z pacjentem

Październik

Szkolenie

3 h - Kiedy robi się trudno - czyli praca z pacjentem oporującym

Poznajemy założenia dialogu motywującego. Uczymy się jak rozpoznawać motywację pacjenta, jak wywoływać jego odpowiedzialność za zmianę, co może się pomagać w pracy z lękiem przed zmianą u pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Poznajemy zasady, dzięki którym możemy zminimalizować ryzyko pojawienia się oporu. Otwieramy uszy na komunikaty od pacjenta i uczymy się wzmocniać przez dowartościowanie.

Warsztaty

2 h - praca nad studium przypadku i trenowanie komunikacji w duchu dialogu motywującego

Listopad

Szkolenie

3h - Jak zaburzenia odżywiania wpływają na ważne obszary w życiu? Praca nad stratami

Utrwalamy wiedzę dotyczącą rozpoznawania i różnicowania zaburzeń odżywiania. Przyglądamy się różnym obszarom życia pacjentów: strefie emocji, strefie relacji, strefie zawodowej i strefie rozrywki i relacji. Zdobywamy umiejętności zwiększania znaczenia innych (poza koncetracją na figurze, wadze, wyglądzie) sfer w życiu pacjenta.


Warsztaty

2 h - praktyka działań na studium przypadku

Grudzień

Szkolenie

3 h - Analiza objawów somatycznych i wyników badań krwi u pacjenta chorującego na zaburzenia odżywiania

Poznajemy szereg specyficznych i tych mniej oczywistych konsekwencji somatycznych obserwowanych u pacjentów chorujących na anoreksję, bulimię i BED. Przyglądamy się tematowi zaburzeń miesiączkowania, dowiadujemy się może nas zaskoczyć w wynikach badań pacjentów chorujących na zaburzenia odżywiania. Uczymy się analizować badanie laboratoryjne, by na ich podstawie oceniać stan odżywienia organizmu i oceniać bezpieczeństwo prowadzenia rehabilitacji żywieniowej. Przyglądamy się tematowi niedoborów oraz ewentualnej suplementacji.

Warsztat

2 h - wykorzystanie wiedzy w praktyce na studium przypadku

Styczeń

1. Szkolenie

3h - Rola emocji i przekonań w leczeniu zaburzeń odżywiania

Przyglądamy się temu, co wpływa na nasze jedzenie. Zbieramy informacje o funkcjach jedzenia oraz o tym jak stres oddziałuje na nasze zachowania związane z odżywianiem. Poznajemy funkcje emocji oraz strategie ich regulacji. Uczymy się technik regulacji emocji. Przyglądamy się jaki wpływ na zachowanie mają przekonania naszych pacjentów oraz jak z nimi pracować, by je zmieniać.

Warsztat

2 h - ćwiczenia praktyczne narzędzi do pracy z przekonaniami i emocjami

2. Szkolenie

3h - Praca z pacjentem bez układania jadłospisu - narzędzia i techniki pracy w procesie kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych

Uczymy się planowania konsultacji dietetycznych oraz poznajemy, alternatywne dla jadłospisu, formy pracy z pacjentem. Poznajemy techniki skutecznej edukacji żywieniowej i psychoedukacji. Uczymy się efektywnie wykorzystywać automonitoring w pracy z pacjentem.

Warsztat

2 h - Uczymy się, jak pomagać pacjentowi w zmianie nawyków żywieniowych, poznajemy tajniki jedzenia intuicyjnego. Ćwiczymy wykorzystanie narzędzi wspomagających pacjentów we wprowadzaniu zmian w żywieniu i stylu życia. Praktykujemy uważne jedzenie.

Luty

Szkolenie

3h - Rodzina i zaburzenia odżywiania

Przyglądamy się wpływowi  rodziny na jednostkę (choroba jako objaw). Poznajemy granice między systemami i podsystemami- Wpływ na ED. Projektujemy, jakie metody można zastosować do pracy z rodziną, w której jest osoba chorująca na zaburzenia odżywiania. 

Warsztat

2h - ćwiczenia na studium przypadku



Razem to ogrom praktyki zrealizowanych w trakcie 6- miesięcy. Chcemy być z Tobą szczerzy - projekt wymaga zaangażowania, terminowości, pracy własnej.

Dlatego do tego doświadczenia zapraszamy zaangażowane osoby. 

Udział w 6-miesięcznym projekcie kosztuje 4200* zł.

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji. W maju uruchomimy przedsprzedaż i wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie będą mogły skorzystać z niższej ceny: 3600* zł

Dlatego zapraszamy do zapisania się w formularzu, by dostać od nas wiadomość o rozpoczęciu przedsprzedaży.

*istnieje możliwość ustalenia płatności w 2 lub 6 ratach

Specjaliści

Monika Piotrowska

psychoterapeuta

Renata Kusińska-Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Małgorzata Borczyk

psychoterapeuta, psychodietetyk

Marta Kunicka

psychoterapeuta, psychodietetyk

Maria Sobieszek

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Agnieszka Latus

psychoterapeuta, psychodietetyk

Agata Bednaruk-Zapłata

psychoterapeuta

Milena Kudlewska

dietetyk, koordynator stażu

Ważne informacje

Termin rozpoczęcia treningu

wrzesień 2023

Termin zakończenia treningu

luty 2024

Jak kroki zrobić?

1. Kliknij w button - zapisz się na listę zainteresowanych

2. Wypełnienia formularz 

3. Koordynator skontaktuje się z Tobą w momencie uruchomienia przedsprzedaży

4. Wtedy podejmiesz decyzję czy chcesz uczestniczyć w treningu

Masz pytania? Napisz do nas!

Odwiedź nas w social mediach

.