warsztat on-line
sobota 16.09.2023
Coraz częściej zauważalny jest związek pomiędzy neuroatypowością, a występowaniem zaburzeń odżywiania.
Specjaliści zadają sobie pytania o sposoby podejścia do leczenia zaburzeń odżywiania u pacjentów w spektrum. Dlatego proponujemy szkolenie, podczas które odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.
Neuroróżnorodność (neuroatypowość, autism spectrum disorder) często związana jest z wybiórczością jedzeniową (choć nie jest to jedno z kryteriów diagnostycznych), która przejawia się wyborem ograniczonej grupy produktów/potraw, które muszą mieć określoną, preferowaną konsystencję, smak, barwę etc.
Nierzadko również obserwuje się związek neuroróżnorodności z inną formą zaburzeń żywienia (np. anoreksją). Jedzenie i wygląd w tym kontekście może przybierać formę fiksacji, czyli nadmierną koncentrację na obszarach związanych z cielesnością i jedzeniem. Bardzo ważne - w obszarze interwencji terapeutycznych/psychodietetycznych jest postawienie właściwej diagnozy, która wyznacza zakres i formę stosowanych oddziaływań. Dlatego tak istotne jest patrzenie na pacjenta wielowymiarowo, nie tylko w kontekście objawów, które zgłasza (unikanie jedzenia, prowokowanie wymiotów).
Należy sobie zadać pytanie, czy inne czynniki, np. rozwojowe mogły wpłynąć na stan pacjenta?
Współwystępowanie spektrum autyzmu wraz z zaburzeniami odżywiania zmienia kontekst pracy z pacjentem, metody i sposoby pracy z nim - co z kolei wpływa na efektywność procesu leczenia.
Czasem praca z pacjentem “nie idzie do przodu” - grzęźnięcie w miejscu, mimo tego, że superwizujesz swoją pracę i stosujesz znane Ci narzędzia. Masz czasem wrażenie, że mimo tego, że proces trwa już jakiś czas pacjent nie nawiązuje z Tobą relacji, choć starasz się nad nią pracować. Trudno jest nawiązać z nim bliższy kontakt i zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić?
Być może zwiększenie wiedzy w zakresie spektrum autyzmu pozwoli Ci odpowiedzieć na niektóre pytania, które zadajesz sobie w swojej pracy terapeutycznej/psychodietetycznej i wzbogacisz swój warsztat?
PLAN SPOTKANIA
Co będzie w materiałach?
A po warsztacie otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo
- czyli ten element, który będzie Ci przypominał o pracy, którą codziennie wkładasz by być lepszym specjalistą :)
Termin spotkania: 16.09.2023
09:00 - 15:00
Spotkania odbywają się on-line na platformie zoom.
Dbając o bezpieczną atmosferę do praktykowania nie nagrywamy warsztatów.
Udział w warsztatach i wszystkie materiały kosztują 690 zł.
Obecnie trwa przedsprzedaż. Do 31 sierpnia można wykupić udział w warsztacie
w cenie 490 zł.
Najniższa cena ( 2023-08-01 ): 690.00 zł
UWAGA!
Spotkanie ma charakter warsztatowy i odbywa się na żywo. Ze względu na charakter spotkania maksymalna wielkość grupy to 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty poprowadzi: Agnieszka Latus
Psycholożka, psychoterapeutka, psychodietetyczka
Jestem psychologiem, psychodietetykiem oraz psychoterapeutą systemowym w trakcie szkolenia. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim, natomiast podyplomowe studia z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ukończyłam kurs podstawowy. Obecnie planuję rozpocząć kurs zaawansowany. W WTTS uczestniczę w regularnych superwizjach.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam min. w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, z którym współpracuję od 2016 roku. Pracowałam również w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Jestem założycielką HOLI Centrum Mentoringu i Psychoterapii - miejsca, gdzie prowadzę procesy diagnostyczne dzieci oraz wspieram nauczycieli i rodziców w obszarze wychowawczym.
W pracy klinicznej interesuje się zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami odżywiania. W swojej praktyce diagnostycznej bardzo często obserwuje związek pomiędzy symptomami autyzmu, a zaburzeniami jedzenia. W terapeutycznej pracy skupiam się na poszukiwaniu funkcji objawów/trudności. Najczęściej Klient pojawiający się w gabinecie niesie ze sobą cierpienie, którego chce się pozbyć. To naturalne. Staram się jednak, by mógł on dostrzec sens tego, co właśnie dzieje się w jego życiu. Dopiero po tym towarzyszę Klientowi w poszukiwaniu różnych możliwości i zmian, które może wprowadzić do swojego życia.
Jak wygląda nasze doświadczenie w liczbach?
#11 lat istnienia Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania
ponad #650 spotkań z pacjentami miesięcznie
#4 oddziały placówek we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Gdyni
ponad #30 specjalistów pracujących w całej Polsce
#6 edycji rocznego szkolenia dla specjalistów: Studium leczenia Zaburzeń Odżywiania
#Tysiące przeszkolonych specjalistów w ramach szkoleń, treningów, staży